SILVER & METAL / Silver / Saltkar 4542026
nr 454 2026
Saltkar
Lenght: ()
2 st, 1800-tal, Silver, England
300
SEK 350
Monday February 19 2007
at 16:16:11
18/2 19:40:09
300 kr
19/2 13:46:37
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver